عایق الاستومریک

عایق های الاستومری امروزه جایگزین مناسبی به جای عایق های گذشته مانند پشم شیشه و  مل و ماستیک در صنعت قرار گرفته و روز به روز بر موارد استفاده و کاربرد های عایق الاستومری افزوده می شود، عایق های الاستومری در دو نوع NBR و EPDM ارائه می گردد، عایق های الاستومری بر اساس نیاز و موارد استفاده به دو صورت رولی و لوله ای در بازار موجود می باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از صفحه اینستاگرام تهویه دانیال نیز دیدن فرمایید.

چگونه از ظاهر، عایق خوب و با کیفیت را از عایق نا مرغوب تشخیص دهیم؟

یکی از راه های تشخیص عایق خوب سبک بودن عایق می باشد، عایق الاستومری هر چه وزن کمتری داشته باشد عایق بهتری می باشد، از دیگر راه های تشخیص، نرم و انعطاف پذیر بودن عایق است و دیگر راه تشخیص مقدار تخلخل عایق می باشد هر چه تخلخل عایق بیشتر باشد مطمئنا درصد نفوذ حرارت کمتر میشود. (به این معنی که هر چقدر حفره های هوا بیشتر باشد انتقال حرارت کمتر است.)

003

عایق الاستومری رولی

در زمینه هایی که ابعاد و اندازه فضای عایق کاری بزرگ باشد از عایق الاستومری به صورت رولی یا به اصطلاح پتویی استفاده می شود، عایق الاستومری رولی در ضخامت های 6 میلیمتر و 9 ، 13 ، 19 ، 25 ، 32 میلیمتر در بازار عرضه می گردد و عرض عایق های الاستومری به طور معمول 1 متر می باشد.

ضخامت (میلی متر) طول هر رول (متر)
6 30
9 20
13 14
19 10
25 8
32 6
14 35
16 40
20 50
22 55
24 60

برای قیمت گیری به دلیل نوسانات قیمت تماس بگیرید.

تماس با ما

عایق الاستومری چسب ساده

برای سهولت در اجرای عایق کاری می توان خدماتی روی عایق انجام گیرد تا اجرا سرعت و دقت بهتری پیدا کند، یکی از انواع این راه ها چسب دار کردن عایق می باشد، یک روی عایق الاستومری را چسبدار کرده و یک لایه کاغذ روغنی روی آن چسبانده می شود که در حین اجرا به راحتی کاغذ روغنی را از روی عایق برداشته و روی سطح می توان نصب کرد.

عایق الاستومری چسب مسلح

در فضاهایی که حرارت بیشتری و جود دارد یا فضای اجرا حساس تر است از عایق الاستومری با چسب مسلح یا نخدار استفاده می شود که عایق چسبندگی بهتر و قوی تری پیدا می کند.

عایق-الاستومری

عایق الاستومری با روکش آلومینیوم

زمانی که عایق کاری در در معرض بارش باران و یا نور خورشید و به طور کل در محیط های بیرونی انجام شود بهتر و بهینه است که از عایق الاستومری با روکش آلومینیوم استفاده شود که بسته به نوع و کارایی و محیط می توان از ضخامت های مختلف آلومینیوم از قبیل 130 میکرون، 170 میکرون و 230 میکرون استفاده نمود، البته عایق الاستومری با روکش 170 میکرون همواره به صورت نخدار و یا مسلح مورد مصرف قرار می گیرد.

عایق الاستومری پشت چسبدار و روکش آلومینیوم

با توجه به مطالب فوق عایق الاستومری را می توان یک رو چسبدار (ساده یا مسلح) یک رو روکش آلومینیوم (با هر ضخامتی) با توجه به نیاز و سفارش فراهم آورد و مورد مصرف قرار داد.

عایق الاستومری لوله ای

به منظور استفاده از لوله ها و کانال های تأسیساتی تا قطر 4 اینچ از عایق الاستومری لوله ای به صورت آماده استفاده می شود، عایق الاستومری لوله ای در قطر های مختلف و در ضخامت های مختلف ارائه می شود، عایق های الاستومری لوله ای به صورت شاخه های 1 متر و 80 سانتی و 2 متری تولید می شود، از خدماتی که می توان بر روی عایق های الاستومری لوله ای اعمال کرد چاکدار کردن عایق می باشد که میتواند نصب عایق را آسان تر کند و از دیگر خدماتی که بر روی عایق الاستومری لوله ای اجرا می شود نصب روکش آلومینیوم بر روی عایق می باشد.