عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای

امروزه استفاده از عایق برای لوله های تأسیساتی به امری واجب و ضروری تبدیل شده، در بسیاری از موارد از جمله موتورخانه ها و لوله های آتش نشانی و کانال های تأسیساتی و دیگر لوله های گازی و لوله های آب سرمایشی و گرمایشی به منظور عدم اتلاف انرژی از عایق و به خصوص  عایق لوله ای الاستومری استفاده میگردد.

با توجه به درک موضوع انرژی و ارزش آن در جوامع امروزی عدم اتلاف انرژی و همچنین اسفاده درست از آن بسیار اهمیت پیدا کرده و تلاش زیادی برای پیدا کردن راه حل های بهتر و روش های با بازده ای بیشتر و آسانتر انجام می پذیرد.

از جمله روش هایی که امروزه در زمینه عایق لوله های تأسیساتی کاربرد فراوانی به دلیل سهولت اجرای کار نسبت به روش های قدیمی و همچنین سرعت اجرای کار را افزایش داده عایق کاری با عایق الاستومری می باشد.

عایق الاستومری به دو صورت رولی و لوله ای تولید و عرضه میگردد.

در این قسمت به مزایا و معایب و انواع الاستومری لوله ای می پردازیم :

عایق لوله ای

عایق لوله ای

از گذشته تا به امروز از برای عدم اتلاف انرژی در لوله های تأسیساتی خود لوله ها را با عایق می پوشاندند .

از انواع عایق کاری مرسوم در گذشته لوله را با توری مرغی و رابیتس و مل و ماستیک عایق می کردند و یا به طرق دیگر این عمل انجام میشد .

بعدها عایق پشم سنگ و پشم شیشه رواج پیدا کرد که امروزه نیست بنا به باور غلط هنوز از این عایق ها استفاده میشود ، البته عایق پشم شیشه و پشم سنگ بدون تأثیر در عایق کاری لوله ها نیستند ولی به دلیل سرطان زا بودن پشم شیشه و همچنین وقت گیر بودن اجرای آنها ، البته یکی از مهمتری دلایل پخش شدن و دور ریز داشتن محیط را شلوغ و کار کردن را سخت و دستگیر می کنند .

اما عایق الاستومری لوله ای امروزه روند اجرای عایق کاری را بسیار سهل و آسان و سرعت اجرای کار را بالا برده است و همچنین بازده ای بیشتر نسبت به روش های دیگر دارد .

عایق های الاستومری لوله ای به صورت شاخه های 2 متری با ضخامت های مختلف و همچنین قطر های متفاوت ارائه می گردد . که در ادامه جدول ضخامت ها و سایز ها را خواهیم دید .

این نوع عایق را هم برای لوله های مسی و هم فولادی می توان استفاده کرد .

این عایق ها را با توجه به محیط و حساسیت عایق کاری می توان خدماتی از جمله چاکدار کردن لوله به منظور سهولت اجرا و یا اگر در محیط باز باشد می توان روکش آلومینیوم  با ضخامت های مختلف روی عایق اجرا کرد که دوام و کارایی را بالا ببرد .

برای بازدید از اینستاگرام تهویه دانیال اینجا کلیک کنید .

عایق pa flex

عایق paflex
عایق paflex

یکی از برند های مطرح و با کیفیت عایق الاستومری لوله ای برند paflex می باشد که از لحاظ کیفیت عایق و قیمت مناسب می باشد

عایق الاستومری با نام تجاری paflex عایق وارداتی است و ساخت و تولید کشور ترکیه می باشد .

تهویه دانیال با توجه به نیاز موجودیت ، تمام سایزها و ضخامت ها از جمله رولی و لوله ای عایق الاستومری paflex را دارا می باشد .

همچنین عایق الاستومری paflex انواع تأییدیه ها از جمله سازمان مسکن شهرسازی را نیز دارد .

عایق لوله ای kflex

از دیگر برندهای رایج در کشور که کیفیت بسیار خوبی دارد و به خصوص در زمینه عایق کاری طرفدار دارد عایق لوله ای kflex می باشد .

عایق الاستومری kflex در وندور اکثر پروژه های کشور وجود دارد . عایق kflex نیز در ضخامتها و سایز های مختلف تولید و عرضه می شود .

بهترین عایق برای لوله آب چیست؟

به منظور کاهش اتلاف انرژی در لوله های آب سرمایشی و گرمایشی باید لوله ها را عایق کرد که این امر را بهبود بخشد .

بهترین عایق برای لوله آب عایق الاستومری لوله ای می باشد که بسته به دمای لوله  همچنین میزان اهمیت کاهش اتلاف انرژی می توان از ضخامتهای مختلف عایق استفاده نمود و همچنین بر اساس سایز لوله باید از عایق با قطر مناسب همان لوله استفاده نمود .

عایق کاری لوله

تهویه دانیال با در اختیار داشتن کادر عایق کاری مجرب و متخصص در پروژه های زیادی فعالیت داشته و یا در حال اجرا می باشد .

امر عایق کاری در حین سادگی ولی ظرافت هایی دارد مانند عدم اضافه و یا پرت کردن عایق و همچنین استفاده از چسب با کیفیت و با چسبندگی بالا که عمر عایق کاری را بالاتر می برد .

عایق الاستومری
عایق kflex